Lednové setkání členů ČBA v Libčanech

Setkání členů ČBA

 

29.ledna jsme se konečně dočkali.

 

Po roční odmlce, způsobené pandemií Covid 19, jsme mohli uspořádat sraz členů České bonsajové asociace.

 

Ve sklenících libčanského bonsai centra, tradičním to místě lednových setkávání, začalo být již po deváté hodině rušno. Nedočkaví a netrpěliví členové již hodinu před začátkem akce procházeli zahrady a obchody bonsai centra se snahou ukořistit co nezajímavější bonsajový materiál, misku, substrát či nářadí.

 

Po desáté hodině se cca čtyřicet návštěvníků akce přemístili do hlavního skleníku, kde bylo již vše nachystáno k bezproblémovému průběhu setkání.

Na úvod si vzal slovo prezident ČBA – Ivan Macháček. Účastníky v krátkosti seznámil s průběhem a činností ČBA v roce 2021, s novými webovými stránkami ČBA a s plány na rok 2022.

 

Největší akce tohoto roku je už za dveřmi. Bude jí národní výstava, která se uskuteční ve dnech 21.-24.dubna na výstavišti v Lysé nad Labem. Na výstavišti jsme dostali k dispozici velké výstavní prostory (přes 1.400 m2), které zaplníme našimi stromky v miskách a kameny.

Navážení exponátů tak začne již v úterý 19.4. odpoledne a hlavní příjem a instalace bude ve středu 20.4. A to z důvodu, že výstava se pro veřejnost otvírá už  ve čtvrtek 21.4. ráno.

Zúčastnění členové projevili o tuto akci velký zájem. A to jak po stránce vystavovací, tak i po stránce organizační. Přihlašovací formuláře pro vaše rostliny budou k dispozici na stránkách ČBA a nejzazší termín podání přihlášek je neděle 10.4.2022  Pokud se i vy budete chtít zapojit do organizace a budete chtít pomoci s průběhem akce, můžete se přihlásit na naši mailové adrese info@bonsai-cba.cz. Budeme rádi i za Vaši pomocnou ruku

Součástí národní výstavy budou i ukázky tvarování a workshop. Páteční workshop povede Libor Slatinka a bude pro členy ČBA za velmi příjemných 300,-Kč za osobu a den, zájemci z řad nečlenů ČBA zaplatí 1.000,-Kč. Mezi účastníky setkání byl o ws velký zájem a během několika minut zaplnili přes 50% kapacity

Sobotní ukázky tvarování se ponesou v duchu oslav narozenin Václava Nováka, který bude tato demo moderovat a vystoupí na něm jeho přátelé a gratulanti. Nedělní demo obstarají nové tváře české bonsajové scény.

 

Dalším bodem programu byly gratulace a předání darů k čerstvým kulatinám čestnému prezidentovi ČBA Václavu Novákovi. Gratulace, dary, objetí a blahopřání nebraly konce.

Po této slavnostní chvilce se již naplno rozproudila volná zábava. Členové diskutovali na různá témata, pracovali na svých stromech, dokupovali materiál a nářadí potřebné na novou pěstební sezonu či jen volně posedávali a nasávali atmosféru tohoto setkání.

 

Myslíme, že tento sraz proběhl ve velmi pohodové, přátelské a pracovní atmosféře. Každý ze členů si přišel na své. Více uvidíte i z přiložených fotografií…..

 

A jak jste si setkání užili vy?

 

My už se těšíme na další podobnou akci a hlavně na národní výstavu v Lysé

 

Výbor ČBA

Hlavní obrázek článku
O autorovi

Lukáš Nehyba

Zjistit více