Národní výstava bonsají a suiseki ČBA , Kroměříž 24.-26.9. 2021

Národní výstava proběhla v areálu a ve spolupráci s Výstavištěm Kroměříž a.s.. Jako již tradičně, i tentokrát byla pojata jako mezinárodní. Mezi 103 exponáty bonsají byla zastoupena i díla našich členů ze Slovenska, Polska a Německa. Svou sekci v aranžmá výstavy měli i členové ČBA z řad milovníků suiseki, kteří výstavu obohatili 35 objekty.

V rámci programu akce byl uskutečněn i workshop pro 11 členů ČBA pod vedením mistra Rafaela Torrese ze Španělska. Rafael, na podiu společně s Václavem Novákem, provedli dvoudenní demonstraci tvarování bonsají z yamadori našich členů.

Do programu byla tradičně zařazena soutěž nových talentů ČBA ( NTC ČBA 2021). Jako nejlepší z 5ti soutěžících byla vyhodnocena práce Vladimíra Boudného, který bude ČBA reprezentovat na mezinárodní výstavě Triennale v roce 2022.

Stromem ČBA roku 2021 byla porotou vybrána Pinus mugo Romana Nieslaníka. Nominovány na tento titul byly stromy a kolekce Jana Bučila, Toma Bendy,Jiřího Nováka, Oldřicha Imlaufa, Herberta Obermayera, Jiřího Kopřivy, Luboše Masaře, Oldřicha Kašpara, Vladimíra Doška a Tomáše Cibulky.

Stromem členů ČBA 2021 byla členy ČBA vybrána Kolekce shohin sekce shohin ČBA.

Stromem prezidenta ČBA sa stala Pinus mugo Jana Novotného.

ČBA Srdcařem roku 2021 byl jmenován Karel Vošahlík.

Výstavu v ramci akce Floria podzim 2021 shlédlo více jak 15 000 návštěvníků.

Ivan Macháček , 2022

Hlavní obrázek článku
O autorovi

Lukáš Svoboda

Krátké pojednání o autorovi..

Zjistit více