Slovo prezidenta 1/2020

Vážení členové České Bonsajové Asociace, vážení přátelé bonsají.


Pomalu, ale jistě se k nám blíží dlouho očekávané jaro a s ním spojená řada aktivit a činností, na které se většina z nás po celou zimu velmi těšila. Zkrátit dobu čekání nám koncem ledna pomohla již tradiční akce setkání členů ČBA v Bonsai centru Libčany. Z ohlasů účastníků se dá usuzovat, že i letos to byla akce povedená a i z odborného hlediska velmi kvalitní. Nezbývá než poděkovat hlavním aktérům a taky rodině Pišlů za poskytnutý azyl a slíbit, že v příštím roce budeme v této tradici pokračovat.
Letošní rok je nabitý událostmi a akcemi, kterých se bude naše asociace aktivně účastnit, nebo je bude přímo pořádat. Událostí desetiletí samozřejmě bude již mnohokrát zmiňovaný Kongres Evropské bonsajové asociace, spojený s výstavou a spoustou doprovodných akcí, který z pověření EBA pořádáme společně s Florií v Kroměříži ve dnech 25.až27. září letošního roku. Předcházet tomuto nesmírně významnému počinu ale bude ještě několik akcí, o kterých bych se na tomto místě rád zmínil.
Na přelomu února a března povedeme informační kampaň o EBA kongresu 2020 na výstavě Belgické bonsajové asociace v Genku. Bonsaje několika našich členů byly zařazeny do výstavy, budeme zastoupeni i v řadách prodejců.
V květnu se bude naše asociace spolupodílet na organizování tradiční víkendové akce Bonsai Merklín včetně podílu na výstavě.
V květnu také budeme účinkovat na výstavě pořádané Bonsai sdružením Skalka v Lubné u Poličky.
Počátkem června se setkáme na Zbraslavi, kam byla ČBA pořadateli pozvána k aktivní spolupráci na přípravě a průběhu jejich nově pojaté koncepce výstavy. Rozdělení výstavy na soutěžní a nesoutěžní část je u nás nové a rovněž způsob hodnocení exponátů a forma ocenění laureátů vzbuzuje zvědavost a zájem všech, kteří se na podobných akcích podílejí. Přejme si, aby výstava a doprovodné akce dopadly výborně a inovátorský záměr pořadatelů sklidil zaslouženou pozornost a úspěch.
Triennale 2020 bude v letošním roce pořádáno Německými přáteli ve dnech 12.až14. června. Očekává se, že ČBA přispěje 20 exponáty do společné výstavy, budeme zastoupeni i na Demo podiu v různých kategoriích. Více informací na našem webu.
Informace o průběhu příprav a konání EBA Kongresu a výstavy 2020 najdete na webu www.eba2020.eu.
S nadcházejícím jarním obdobím Vám přeji hodně osobních a pěstitelských úspěchů a těším se na další setkání na akcích České bonsajové asociace i mimo ně.
Ivan Macháček, prezident ČBA, únor 2020

Autor a foto: ČBAKomentáře k článku :

  K článku nejsou žádné komentáře.