NEUVEDENO Česká bonsajová asociace

Slovo prezidenta ČBA III 2020Vážení členové České Bonsajové Asociace, vážení přátelé bonsají.
Konečně přišel čas, kdy se můžeme aktivně těšit na akce, které nás čekají v nejbližších dnech. Když říkám aktivně, myslím tím těšení spojené s přípravou exponátů na nadcházející výstavy a setkání scelou naší rodinou přátel a milovníků bonsají a suiseki.Předzvěstí zlepšujících se poměrů byly například úspěšné výstavy BK Libochovice, kde jsme i přes kratší dobu trvání akce zaznamenali rekordní návštěvu i zájem odborné i laické veřejnosti a také výstav v Konici, kde se prezentoval BK Haná a v Táboře.
V minulém příspěvku jsem informoval o okolnostech a dopadech zrušení EBA výstavy a kongresu „ EBA Convention 2020 Kroměříž“, a o tom, že namísto toho uspořádáme na stejném místě a ve stejném čase XXIII. Národní výstavu bonsají a suiseki. V těchto dnech jsme s přípravným výborem dokončili návrhy na realizaci výstavy a sestavili program akce. Předpokládáme vystavit cca 60 bonsají a 40 suiseki členů ČBA a dá se očekávat i bohatý rovodný a kulturní program. Jeho součástí bude tradiční Soutěž Nových talentů ČBA ( NTC ČBA 2020), Demonstrace a Workshopy pro naše členy a samozřejmě také Gala večer s vyhlašováním ČBA Stromu a ČBA Suiseki roku 2020. Chybět nebude ani výsledek hlasování členů o Stromu členů ČBA roku 2020a nyní již tradičního Srdcaře roku 2020.O dobrou náladu se postará mimo jiné i pravá moravská cimbálová muzika a kvalitní občerstvení. Ozdobou odborného programu budou demonstrace tvarování v podání WaldyCankova – vítěze ČBA NTC 2019, Josefa Pánika, Jana Bučila, Luboše Donovala a Michala Zbončáka, Luboše Masaře, Toma Bendy a Petra Šiky. Program i Přihlášku včetně pravidel pro exponáty naleznete na našem webu:www.cba-bonsai.cz . Chci vás touto cestou vyzvat k přihlášení exponátů do výstavy a také k sebrání odvahy přihlásit se do Soutěže Nových Talentů. Pro soutěžící jsou připraveny zajímavé benefity!
Minule jsem také psal o naší snaze posunout pořadatelství zrušeného kongresuEBA 2020 do následujícího roku. Podařilo se! ČBA je pověřena uspořádat podzimní část EBA kongresu 2021 s tím, že letní část proběhne ve Velké Británii. V praxi to bude vypadat tak, že počátkem července příštího roku se můžeme těšit na návštěvu letní části ve Warwickshire a koncem září pak na konání podzimní akce v Kroměříži. Už teď vám mohu sdělit, že pro demonstrace a workshop v Kroměříži 2021 máme dojednáno účinkování velmi atraktivních osobností evropské bonsajové scény. Jména ale zatím neprozradím, dočkáte se.
Nesmím zapomenout se zmínit taky o další odložené mezinárodní akci s naší účastí. Bonsai Triennale 2020 DresdenPillnitz bylo přesunuto v čase o rok později. Bude na tomto místě konáno v červnu 2021. Přihlášky do výstavy a další podrobnosti očekávejte na počátku příštího roku.
Mnohem blíže je ale konání 2. ročníku Česko- slovenských bonsajových dnů, u kterého se už vžil název Šutry (od Šumavy po Tatry) pořádaného ve Starém Městě u Uherského Hradiště na sklonku října letošního roku. Se svými vybranými exponáty se zde představí výhradněčlenové ČBA a SBA, proběhne i demonstrace tvarování zástupců těchto národních organizací. ČBA bude reprezentována Lubošem Šebkem a Jaroslavem Dlabáčkem, SBA pak Rostislavem Moravčíkem a Ladislavem Lenčuchou. Jako atraktivní host vystoupí při demonstraci MarcoInvernizzi z Itálie. Přihlášky do výstavy naleznete na našich stránách: www.cba-bonsai.cz.
S nadcházejícím podzimnímobdobím Vám přeji hodně zdraví, plno osobních a pěstitelských úspěchů a těším se na další setkání na akcích České bonsajové asociace i mimo ně.
Ivan Macháček, prezident ČBA, srpen 2020
Autor: Ivan MacháčekTisk - vše     Tisk bez komentářů     Tisk bez obrázků a komentářů     Tisk bez obrázkůDalší odkazy k akci "NEUVEDENO" na stránkách ČBA

Články:Sraz bonsajistů ve Starém Kolíně není
Zápis - valná hromada ČBA 2016
Michal Budík a ČBA v Merklíně
Z výboru ČBA
Tvarování v Libochovicích - foto
Tvarování v Libochovicích
EBA Kroměříž 2021 ZRUŠENA
Přání a informace do roku 2021
Akce a opatření COVID
Slovo prezidenta 1/2020
Urgentní : kongres EBA - ubytovaní
Složenky - upozornění - chyba České pošty
Informace - pokyny k zaplacení členského příspěvku 2019
Výstava bonsají v Ostrožské Nové Vsi 28.-30.9.2018
Kalendář ČBA pro rok 2018
Plán aktivit a výhod pro členy ČBA na rok 2018
Výše ročního příspěvku 2016
Dvojčíslo BONSAI
Časopis BONSAI - II a III
Časopis BONSAI 2015 - předplatné, harmonogram
Krádež stromu roku - stolen bonsai 2014
Zpoždění 3. čísla časopisu Bonsai
Zemřel Josef Podpěra - čest jeho památce
Komentáře k článku :

31.8.2020 13:22Jan Bučil@larixx@seznam.cz
roušky
Vzhledem k větší účasti než je sto lidí na této akci,bych rád věděl,zda bude nutné nosit roušku. Děkuji za odpověď.Přidat komentář :
Jméno Email
Titulek komentáře
Komentář
Doplň kontrolní součet: šest a sedm