ČBA 2020 – NÁRODNÍ VÝSTAVA BONSAJÍ Česká bonsajová asociace

COVID a EBA Kroměříž 2020Nehodlám dále komentovat dnešní dobu turbulentních změn , omezení a regulací , které ovlivňují soukromé i pracovní životy nás všech.
Paradoxně je ale tato doba velmi příhodná pro individuální rozvoj našeho koníčka u každého z nás.
Je jasné, že se (zatím) nemůžeme shromažďovat a tím pádem ani organizovat žádné větší společné akce. Však také byly všechny vámi i námi avizované akce a výstavy zrušeny, případně posunuty na později. Je ale šancí pro každého z nás , abychom čas poskytnutý nynější neblahou situací využili ke zdokonalení stavu našich sbírek a k náležité péči našim miláčkům , zvláště pak v tomto jarním období.
Cílem tohoto oslovení je přinést a potvrdit alespoň jiskru naděje, která pro nás a naši organizaci - Českou bonsajovou asociaci - stále žije.
Jak víte, ČBA byla pověřena Evropskou bonsajovou asociací uspořádat v roce 2020 Evropský Kongres EBA , který bude spojený s výročními výstavami EBA a ESA a bude doprovozen velmi bohatým kulturním i odborným programem. Na přípravě se podílíme společně s Výstavištěm Floria Kroměříž . Tým organizátorů pracuje podle časového harmonogramu a stále předpokládáme, že se tato významná akce evropského i světového významu v Kroměříži ve dnech 25.-27.9. 2020 uskuteční.
Plánovanou účast potvrdili přední evropští a čeští prodejci a také avizovaní mistři demonstrátoři.
Je ale logické, že právě s ohledem na dnešní situaci v Evropě a ve světě si my organizátoři musíme stanovit konkrétní limity a podmínky, za kterých budeme schopni Kongres EBA 2020 plnohodnotně zorganizovat.
Základními dvěma kriterii pro garanci uskutečnění akce takového rozsahu jsou otevřené hranice v Evropě k volnému cestování a převozu exponátů a konec omezení shromažďování větších skupin lidí . Organizační výbor zároveň stanovil časový limit, do kterého musí být jasné zda jsou obě podmínky budou splněny . Tímto datem je : 31.7. resp. 1.8. 2020.
K tomuto dni vyhlásíme , že Kongres EBA 2020 proběhne ve stanoveném čase , nebo oznámíme jeho zrušení.
Přejme si tedy, aby se vše v dobré obrátilo , naše životy se vrátili k normálu a Kongres EBA 2020 se v Kroměříži uskutečnil.
Pokud tomu tak bude , zbude nám všem ještě několik týdnů na intenzivní přípravu výstav EBA 2020 a ČBA 2020. A pro ni budeme opět potřebovat vaši podporu a aktivní pomoc.
Hlavně bude potřeba připravit exponáty pro obě výstavy a dopravit je do Kroměříže.
Dalším tématem ovšem zůstává situace, kdy budou zavřené státní hranice, či bude omezené jejich překračování , ale zároveň nebude nic bránit uspořádání národní výstavy ČBA.
I to se může stát a my pak přijdeme s návrhem na její uskutečnění. Uvidíme.Uvítáme vaše připomínky či komentáře. Hodně zdraví a pěstitelských úspěchů. Ivan Macháček Prezident ČBA

Autor a foto: ČBAKomentáře k článku :

  K článku nejsou žádné komentáře.Přidat komentář :
Jméno Email
Titulek komentáře
Komentář
Doplň kontrolní součet: šest a sedm