Sraz ČBA 2018 Lubná Česká bonsajová asociace

Sraz ČBA v Lubné 2018

Ahoj, kolegové, kamarádi, členové ČBA,Ahoj, kolegové, kamarádi, členové ČBA,

po velkém úspěchu našeho prvního letošního setkání členů ČBA, které se setkalo s velikým zájmem a lednovou akci vás navštívilo více než padesát, plníme náš slib o častějším setkávání členů ČBA a tímto vás zveme na:

Setkání členů ČBA spojené s prohlídkou výstavy BK Skalka, ukázkou tvarování a výměnou či prodejem rostlinného materiálu

Setkání se bude konat dne 16.6.2018 v Lubné u Poličky v objektu Penzionu u Roušarů (viz odkaz pod článkem)
Oficiálně akce startuje úderem desáté, kdy se veřejnosti a členům ČBA otevírá výstava bonsai klubu Skalka a jeho přátel. Členové, kteří do konce května uhradili členský příspěvek pro rok 2018 mají vstup zdarma.
Dále pro členy chystáme komentované prohlídky výstavy. Výstavou nás postupně během dne provedou:
Oldřich Kašpar - dlouholetý bonsajista, majitel mnoha oceněných bonsají nejen na českých, ale i mezinárodních výstavách. Držitel několika ocenění - Strom roku ČBA
Luboš Šebek - jeden z našich nejpečlivějších bonsajistů, úspěšný demonstrátor, milovník lovu yamadori a taktéž držitel mnoha českých i zahraničních ocenění i toho nejprestižnějšího - Strom roku ČBA
Libor Slatinka - V současné době jeden z nejpopulárnějších českých demonstrátorů, úspěšný český pěstitel bonsají a majitel mnoha českých i zahraničních ocenění
Bude zajímavé si poslechnout hodnocení a pohled na vystavené stromy z úst několika významných českých bonsajových osobností.
Do sobotního večera (17.00 hod.) mohou též členové ČBA hlasovat a vybrat na výstavě bonsai, která bude oceněna titulem: Strom výstavy podle členů ČBA. Věříme, že tato cena se bude dalších lokálních výstavách setkávat s čím dál větší popularitou.
Libor Slatinka si pro vás připravil i ukázku tvarování zajímavé yamadori borovice. Ta začne ve 14.00 hod a bude opět pro vás, členy ČBA, přístupná zdarma.
Po celou dobu setkání mohou členové ČBA ve vybraných prostorách penzionu u Roušarů nabízet své stromky, které mohou měnit s dalšími členy nebo je přes pořadatele (za symbolický poplatek) dále nabízet k prodeji všem návštěvníkům výstavy.
V těchto prostorách bude možné i diskutovat, případně mírně upravit váš rostlinný materiál pod dohledem někoho ze zkušených pěstitelů či průvodců výstavou.

V průběhu akce lze využít pohostinnosti pořadatelů, osvěžit se čepovaným pivem nebo místní, domácí klobáskou, kterou vám pořadatelé připraví na grilu. Rádi se s vámi v těchto prostorách potkáme a prohodíme nejen pár slov. Protože výstava pokračuje i v neděli a mnoho členů zůstává do dalšího dne je možnost využít i ubytování. Kdo budete mít zájem ubytování zajistit, volejte prosím předem na tel.číslo 603 149 022 p.Karel Haupt.

S pozdravem a na setkání s vámi se těší

Výbor ČBAmožná změna průvodců výstavou či stromku na demo je vyhazena

Autor a foto: ČBADalší odkazy k akci "Sraz ČBA 2018 Lubná" na internetu

  Výstava bonsají BK Skalka Lubná
  Penzion u RoušarůKomentáře k článku :

  K článku nejsou žádné komentáře.Přidat komentář :
Jméno Email
Titulek komentáře
Komentář
Doplň kontrolní součet: šest a sedm