Jindřichův Hradec 2011 Česká bonsajová asociace

Ohlédnutí za výstavou Bonsai-kai 2011 v Jindřichově Hradci

Výstava proběhla ve dnech 7.-9.10.2011 v prostorách Zahradního centra na výpadovce na Vídeň. Pro potřebu samotné výstavy byl uvolněn nevelký, nicméně dostatečný prostor, cca 4x8 metrů, takže jsme vystavovali v téměř japonských podmínkách :-).

Stromů se nakonec sešlo zřejmě přesně potřebné množství, nedovedu si představit, kam bysme umístili jediný další, na druhou stranu by se při jiném rozestavení stejných stromů bez problémů zaplnil dvojnásobný prostor. S výsledným aranžmá jsme tedy byli spokojeni.Své stromy vystavili Milan Karpíšek, Oldřich Kašpar, Lukáš Sirotný, Dan Pánek, Ota Hlaváček, Tomáš Benda, Vláďa Krýl a Luboš Masař. Suiseki presentoval naš dvorní kamenář Milan Kulhavý.

Ne všechny vystavené bonsaje jsou hotovými stromy, přesto jejich úroveň považujeme za odpovídající menší české výstavě, velká část rostlin by dle našeho názoru mohla i na národní výstavu. Zastoupeny byly autorské rostliny, yamadori i importy zhruba ve vyváženém poměru.

Návštěvnost byla na regionální výstavu velmi slušná, určitě ji shlédlo několik set lidí, přestože počasí nám zrovna nepřálo. Ohlasy jsme zaznamenali jen pozitivní a nic nenarušilo pohodovou atmosféru výstavy. Řadu diváků nadchly Milanovy kameny, ostatní se tradičně zajímali především o stáří stromů a jejich cenu, ale celá řada návštěvníků se pídila i po informacích k pěstování, což nás těšilo.

Našli se i zájemci z regionu, kteří si vzali kontakty pro možnost získání další pomoci s bonsajemi či zahradami, žádost o přednášku zahrádkářského spolku a možná se objevil i nový člen Bonsai-kai :-).

Atmosféru výstavy doplnila ukázka malé japonské zahrádky, kterou sestavili Tom Benda s Lubošem Masařem.

Chceme poděkovat Honzovi Stropnickému za zprávu o akci, Michalovi Budíkovi za návštěvu a přínosné popovídání, Pepčovi za prezentaci na greenhornech a pracovníkům zahradního centra za ochotu a vstřícnost.
Stromy z výstavy jsme také jednotlivě nafotili, jejich fotografie představíme později.

Autor a foto: Dan PánekDalší odkazy k akci "Jindřichův Hradec 2011" na internetu

  Fotoreportáž Honzy Stropnického
  Fotografie na Bonsai-KaiKomentáře k článku :

  K článku nejsou žádné komentáře.Přidat komentář :
Jméno Email
Titulek komentáře
Komentář
Doplň kontrolní součet: šest a sedm