Sraz Bonsai-greenhorn 2011 Česká bonsajová asociace

Greenhorn sraz - Starý Kolín 2011

Již podruhé se konal sraz bonsajistů kolem fóra Greenhorn.


Letos termín předposledního dubnového víkendu vyšel na velikonoční svátky a proběhl opět na loděnici ve Starém Kolíně. Počasí se i letos vydařilo, dobrou náladu tak nic nekazilo :-)

První účastnící se sjíždějí už v pátek, někteří zůstávají v teple loděnice či ve stanech, ostatní nocují v nedalekém motorestu. Večerní diskuze se samozřejmě točí především okolo bonsají.

Po ránu přijde vhod polévka, ale ještě než je na stole, probírají se zájemci keramikou a rostlinami.
Než se sjede většina návštěvníků, kteří dorazí na sobotu, probírají ostatní svoje rostliny a padá řada návrhů, jak s kterým stromem pokračovat. Později dochází na soutěž v tvarování. Deset nadšenců se snaží co nejlépe zvládnout roubovance boroviček od pana Chramosty.


Vláďa Boudný se podobné soutěže možná účastnil poprvé, ale nakonec ze svého materiálu dokázal vytáhnout slušný základ.
To Tomáš Snovický už má se soutěžemi zkušenosti a pravidelně se umisťuje na 'bedně'.

Ostatní využívali i další možnosti, Igor se opět s radostí vyžil v provizorní dílně pana Svačiny a opět si na to zapomněl brýle :-).


Tady Václav Bašta Kahoun připravuje na kameni klobásky a steaky. Střídal se ve službě s ostatními Bašty a bonsajisté s jejich kulinářským uměním byli dle ohlasů velmi spokojeni.


Honza Culek měl pěkný materiál, který myslím zvládl dobře. Na srazu však mnohem více zaujal svými pokusy s papírocementem a skutečně věrohodnou imitací kamene.


Tom Snovický potvrdil roli favorita a přebírá cenu ČBA - importové palmátum. Jako další dar obdržel misku od pana Svačiny.


A hned si strom opečuje za pomoci konve speciální konstrukce.Baštové doufají, že se u nich všem líbilo a byli spokojeni.

Autor a foto: Dan PánekDalší odkazy k akci "Sraz Bonsai-greenhorn 2011" na internetu

  Fotogalerie pana Svačiny
  Více fotek od Mildy Prichyho
  Fotky na bonsai-greenhornKomentáře k článku :

  K článku nejsou žádné komentáře.Přidat komentář :
Jméno Email
Titulek komentáře
Komentář
Doplň kontrolní součet: šest a sedm