Víkend s Othmarem Auerem Česká bonsajová asociace

Othmar Auer v Nedrahovicích

Jeden z listopadových víkendů potěší příznivce bonsajistiky u nás svou návštěvou pan Othmar Auer.


Pan Othmar Auer je předním evropským bonsajistou, uznávaným i v Japonsku, to ale již jistě mnozí víte. Vedle tohoto obecného prohlášení bych vám rád trochu přiblížil pana Auera z mého osobního dojmu.

Díky jednomu z jeho žáků, Michalu Budíkovi, jsem měl spolu s některými přáteli letos v létě možnost navštívit mistrovu zahradu v Brixenu. A ač se mělo jednat skutečně jen o krátkou návštěvu, strávili jsme v nádherném prostředí téměř celý den a mezi jednotlivými koly četných zálivek jsme se dozvěděli i mnoho zajímavého a poučného.

Základem krásy oné zahrady je neuspěchaná, dobře rozmyšlená a pozvolná práce na zdravím kypících rostlinách, podložená znalostmi a zkušenostmi. Klid a rozvaha zřejmě musí být i přirozenou vlastností osobnosti pěstitele.

Tak, jako někdo vytváří stromy více dramatické, či třeba více elegantní, tak pokud se budu snažit vystihnout hlavní rys výsledků mistrovy tvorby jediným slovem, dám před slovem dokonalost přednost slůvku přirozenost.
Je to zřejmě rys, který je mi velmi blízký, poněvadž se mi při prohlížení většiny stromů v zahradě nedostavoval pocit, že by bylo dobré ještě něco změnit. Což se mi jinak na výstavách stává často:-), i u velmi hezkých stromů.

Jsem rád, že se do Nedrahovic mohu přijet podívat. Neočekávám žádné dramatické tvarování, spíš poučné povídání s ukázkou čehokoli, o čem vím, že pro mě bude přínosné.

Myslím, že komu je blízké, co jsem zde napsal, neprohloupí, když do Nedrahovic přijede...
Autor: Dan PánekTisk - vše     Tisk bez komentářů     Tisk bez obrázků a komentářů     Tisk bez obrázkůDalší odkazy k akci "Víkend s Othmarem Auerem" na stránkách ČBA

Článek:Ohyby kmene v podání O.Auera
Další odkazy k akci "Víkend s Othmarem Auerem" na internetu

  Bonsai-Sumiko - reportáž Čestmíra Sosnovce
  Bonsai-Kai - modřín- Tom Benda
  Bonsai-Kai - parviflora - Dan Pánek
  Reportáž Lukáše Sirotného
  Reportáž pana Svačiny
  Bonsai-Kai - seminář O. Auer - modřín Petra Šiky
  Bonsai-dnes - O. Auer v Nedrahovicích (4)
  Bonsai-dnes - O. Auer v Nedrahovicích (3)
  Bonsai-dnes - O. Auer v Nedrahovicích (2)
  Bonsai-dnes - O. Auer v Nedrahovicích (1)
  Bonsai-Sumiko - víkend s O.AueremKomentáře k článku :

  K článku nejsou žádné komentáře.Přidat komentář :
Jméno Email
Titulek komentáře
Komentář
Doplň kontrolní součet: šest a sedm