XII.celostátní výstava bonsají a suiseki Česká bonsajová asociace

Soutěž nových talentů 2009

Na celostátní výstavě v Děčíně proběhla soutěž nových talentů.
Odlehčená nálada aktérů před začátkem soutěže. Ta letos měla poněkud 'stájový' nádech, z jedenácti členů bylo osm soutěžících z Greenhornů, dva z Bonsai-Kai a sólově dorazil Jiří Petružálek.


K tvarování byly vybrány čarověníkové kultivary Pinus mugo s velmi krátkými jehlicemi. Materiál to nebyl zrovna snadný. Ještě před losováním soudci vyřadili nevhodné stromky.

Soudci: Pavel Slovák, Olda Kašpar a Jan Bučil

Na zpracování materiálu byl dostatek času, panovala uvolněná atmosféra.Ladislav Kotál a jeho syn tvarovali vedle sebe.Další soutěžící - Honza Zatřepálek, Jarda Marek, Martin Iša, Tomáš Zeman, Tomáš Benda, Petr Syrový, Robert Černý, Tomáš Snovický a Jiří Petružálek.Tomáš Snovický - před tvarováním, třetí místo. Omlouvám se, ale nemám alespoň trochu kloudnou fotku výsledku, což je škoda, protože nedostal ono třetí místo jen tak zadarmo.
Tomáš Zeman, druhé místo, nahoře výchozí materiál a dole výsledek. Jeden z nejlepších materiálů umožnil Tomovi kreativní vyjádření.

Naproti tomu vítěz, Tom Benda, si vylosoval nepříliš dobrý strom. Přesto z něj dokázal vytěžit hodně a vedle dobrého záměru předvedl velmi čistou techniku(i když ani tady se to neobešlo bez připomínek porotců :-))Vítězný strom.Později doplním fotogalerii z průběhu tvarování. Další fotky naleznete na Greenhornech.

Autor a foto: Dan Pánek

Komentáře k článku :

15.9.2009 12:42Jarda Marek@
Ještě jednou gratulace Tomovi Bendovi k vítězství a oběma Tomům za místo na bedně. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem zůčastněným za vynikající a pohodovou atmosféru která tam vládla a výkony které podali. Kluci paráda.
15.9.2009 15:46Martin Iša@
Bylo to moc fajn, díky všem !Už se těším na příští rok.
15.9.2009 23:59Jan Bučil@
malá oprava
Jiří Petružálek není členem Tlusté báze Jihlava.
16.9.2009 07:53Dan Pánek@
Omlouvám se za desinformaci, viděl jsem ho s tlustobázisty u stolu, tak jsem si nějak vsugeroval, že je vaším členem :-)
16.9.2009 12:58Vladimír Kratochvílvkkolin@seznam.cz
Soutěž talentů
Taky gratuluju Tomovi Bendovi k prvnímu místu.Já si myslím,že by to ctělo snížit a doladit vrchol.Jinak dobrá práce,ale z jedné fotky se to nedá dost doře posoudit.Je to ale jen muj názor. Nebyl jsem tam. Mě osobně se líbil stromek Tomáše Zemana .Počkám si na další fotky od Dana.
16.9.2009 13:57Tomas Zitka@
Take vsem gratuluji dekuji vsem a preji dalsi a dalsi uspechy
16.9.2009 21:37Tom Bendat.benda@gmail.com
Ano,
vrchol by to opravdu chtělo snížit, ale nechtěl jsem do toho jít "v drátu". Už teď je tam sice trošičku snížení, ale dále už bych to musel příliš zkroutit. Ke snížení vrcholu by muselo dojít pěstebními metodami, pokud jim je někdo dá... :-) A díky za tu pohodičku tam. Jsem obecně spíš nervák, ale bylo mi fajn. Asi proto, že mi do toho nikdo nesměl kecat :-D
24.9.2009 16:45Ladislav Kotál@
poděkování
Děkuji za příjemně prožitý den, skvělou výstavu, výbornou společnost a skvělé, zapálené lidi. Blahopřeji vítězům,děkuji porotě za objektivitu a profesionalitu při výběru. Jedním slovem::: SUPER!!!Přidat komentář :
Jméno Email
Titulek komentáře
Komentář
Doplň kontrolní součet: šest a sedm