Návštěva u Wolfganga Putze Česká bonsajová asociace

Návštěva u Wolfganga Putze

Fotoreportáž z návštěvy u známého rakouského bonsajisty.


Díky Michalu Budíkovi jsme se s některými členy Bonsai-Kai měli možnost pokochat na zahradě W. Putze. Celá zahrada vyniká v důsledku nepřetržité péče zdravím svých rostlin, dokonalostí uspořádání a miriádou květů fuchsií.

A díky laskavému svolení majitele zahrady můžeme něco z té nádhery ukázat i vám.


Přijeli jsme samozřejmě především za bonsajemi. Vedle běžně pěstovaných druhů si zde své místo našly i ty méně tradiční.Celá řada shohinů.Pan Putz je vyhlášený svými doplňkovkami, především nesčetnými odrůdami host, pěstovanými v miskách vynikajících keramiků, jakými jsou například Horst Heinzlreiter či Dan Barton.

Plodící dřín......a nejkrasnější bonsai lípy, co jsem viděl.A další pohledA nedodat sem jeden z modřínů, to by bylo...Omlouvám se, že tu není foto pěstitele, avšak ve své vrozené plachosti jsem se neodvážil jej obtěžovat s žádostí o pózování u jeho stromů.Fotek bude více, ale schovám si je asi na nějakou okurkovou sezonu. Vielen dank, Herr Putz

Autor a foto: Dan Pánek

Další odkazy k akci "Návštěva u Wolfganga Putze" na stránkách ČBA

Galerie:U Wolfganga Putze
Další odkazy k akci "Návštěva u Wolfganga Putze" na internetu

  Fotky Oty Hlaváčka na Bonsai-Kai
  Stránky Wolfganga PutzeKomentáře k článku :

19.8.2009 12:55Ondra@
Opět parádní fotky
Co na to říct? Snad jen, že je škoda, že pan Auer, u kterého jsme také byli, si fotografování nepřál. To byste teprve viděli něco. Když vezmu v potaz, jak to Danovi fotí... Ale tím nesnižuji nádheru u W. Putze, jen to bylo zase něco úplně jiného.
20.8.2009 07:06Jarda Marek@
Už se těším
Dane dík za fotky je to nádhera. Jedu k Putzovi příští měsíc a jak vidno mám se na co těšit. Jarda
20.8.2009 10:47Vladimír Kratochvílvkkolin@seznam.cz
Jen tak dál
Ahoj Dane je to hezké zpetření na tomto foru.Moc hezké fotky. Díky...
24.8.2009 11:51Petr S @
mail
Dane pošli mi pls mail .adresu najdeš kdekoliv na netu nebo p.syrovy@senam.cz
9.9.2009 05:50Jarda Marek@
Musím se vrátit k tomuto příspěvku. Měl jsem to štěstí být u Wolfganga Putze v pátek, kdy sice moc pršelo a nebylo nám dovoleno fotit (?). Nechci ani komentovat nebo se opakovat po Danovi, ale pominu-li jeho sbírku bonsají (která se poninout nedá) a sbírku fuksií jeho matky která čítá na 500 soret, dostali mě jeho borovice černé, které jsou raritní a nádherné. Můžu jen doporučit skvělé. Dane prosím mášli nějaké foto těchto borovic můžeš mi je poslat nebo zveřejnit ?
9.9.2009 08:27Dan Pánek@
Jardo, teď na to nemám čas a po Děčínu asi taky hned nebude, budeš muset vydržet, pak dám na web vše, co mám. My měli počasí dobré, asi měl pan domácí lepší náladu :-). Ne, teď vážně, pan Budík říkal, že to skoro určitě nedovolí, ale přeci jen se nám zeptal. Takže zřejmě tím, že se ptal zrovna on, možná byl zaskočen i pan Putz a snad toho později nelitoval:-). Některé fotky dával na Kai fórum Ota Hlaváček.
9.9.2009 14:03Jarda marek@
Dane děkuji dal jsem odkaz k nám aˇse kluci taky podívaj alespoň takhle. Opět mě ty borovice dostali. Ještě jednou dík.Přidat komentář :
Jméno Email
Titulek komentáře
Komentář
Doplň kontrolní součet: šest a sedm