Výstava EBA 2006 v Ksiazu (PL) Česká bonsajová asociace

Kongres EBA 2006 v Ksiazu (PL)

Roku 2006 pořádala kongres EBA Polská bonsajová asociace.


Nádherné okolí zámku dalo rychle zapomenout na neutěšený stav silniček polského venkova, vhodně doplněný důmyslně propracovaným systémem dopravního značení. Cedule jsou všude, kde vás mohou zmást a nejsou nikdy tam, kde je vyhlížíte. (Zařekl jsem se tehdy, že se již nikdy nebudu vyjadřovat kriticky ke stavu našich vozovek a navigovadel. Až na výjimky se mi to myslím daří.)

Z pár let staré výstavy jsem vyhrabal pár fotek, jejich kvalita bohužel kulhá na obě nohy. Taky jsem tehdy bonsaje vnímal trochu jinak než dnes, některé fotky, či stromy na nich, už se mi prostě tak nelíbí. Takže to něco málo...

Borovice Václava Nováka.Buxus tuším z Tonjy v Uherském Hradišti


Krásný smrk.Materiál, připravený na demo.Další vystavované stromky.

Ta poslední borovice se mi moc líbila, především pro svou korunu.

Cestou zpět jsme to pro jistotu zkusili po dálnici. Pohyb vozidel ve zpětném zrcátku připomínal posouvání hada, jak se každý snažil nezahučet do některého z výmolů. Ač jsem jel maximálně šedesátkou, až na jednoho sebevraha mě nikdo nepředjel. Z toho, že jsem při řízení musel mnouřit oči, jsem nakonec usoudil, že jedeme na západ, do Německa. Stačilo tedy ve vhodnou chvíli zabočit vlevo... A byli jsme doma!

Další odkazy na kongres EBA v Ksiazi
  Na stránkách EBA jsou tři fotogalerie z Ksiazu - fotogalerie, včetně soutěže talentů, kde získala Šárka Jásenská třetí místo.
Autor a foto: Dan PánekKomentáře k článku :

22.7.2009 20:45Jarda Marek@
Dík
Dane dík za přiblížení atmosféry, ta borovice je opravdu skvělá.Přidat komentář :
Jméno Email
Titulek komentáře
Komentář
Doplň kontrolní součet: šest a sedm