Jubilejní XX.výstava bonsají v Libochovicích Česká bonsajová asociace

Z XX. výstavy bonsají na Libochovickém zámku

Již po dvacáté pořádal Libochovický bonsai klub výstavu bonsají.


Prostředí Libochovického zámku a přilehlého parku je jistě dostatečně reprezentativním místem pro výstavu bonsají. Dvacátá výstava se pořádala ve dvoraně zámku pod širým nebem. Pokud jste zrovna neměli smůlu na déšť, bylo to jistě ku prospěchu věci.U vstupu na výstavu návštěvníky vítala jedna ze známých borovic Václava Nováka a více než stoletá hrušeň pana Chramosty. Za letitou péči odměnila letos svého pěstitele již druhým rokem drobnými plody.Pěkných hrušní, i těch plodících, bylo na výstavě k vidění více.

Hned zkraje mě zaujal kmen hlohu pana Kalouše, pyšnící se letitou borkou, ladnou linií i přirozeně působící dutinou.Aranžmá výstavy se myslím vzhledem k prostorovým možnostem vyvedlo.Jen bych napříště uvítal méně ostré pozadí namísto některých bílých ploch za vystavovanými stromy. Navštívil jsem výstavu v pravé poledne, slunce pražilo a v kotli paprsků na nádvoří jsem jako fotolaik měl problémy se zachycením některých exponátů. Ale který amatér se slabší technikou by si neodvezl rád více koukatelných fotek? :-)I tento minimodřínek je trochu přesvětlený. Po úpravě fotky to ale není tak zlé. Z dalších drobných exponátů zaujal jistě i tento, plodící...Z doplňkovek mě nadchla tato netřesková skalka.Pěkný jilm pana Marsche.Dominantními rostlinami, nejen co do počtu, byly tradičně borovice. Sám je mám asi nejraději. Zde jsou alespoň dvě fotky za všechny.


Odkazy na další zprávy z akce
  Galerie ze slavnostního otevření výstavy na www.bonsai.cz
  Fotografie z výstavy na Bonsai-Kai a na Bonsai-greenhorn


Přeji pořadatelům mnoho úspěchů do další dvacítky :-)

Autor a foto: Dan PánekKomentáře k článku :

21.7.2009 06:41Daniel Vlach@
Výstava
Osobně jsem se na výstavu nedostal.Chtěl bych pochválit profesionální fotky.Jen bych u takového příspěvku uvítal nějakou fotku s přiblížením atmosféry výstavy. D.V.
21.7.2009 12:58Dan Pánek@
Atmosféra
Ahoj Dane, díky, přidal jsem do článku odkazy na fotky dalších návštěvníků výstavy.
21.7.2009 22:24Ondra Němec@
Moc pěkná reportáž
Dane, ta reportáž, byť nebyla příliš obsáhlá, se ti opravdu povedla. Fotky super-takhle si představuji fotky z výstavy, popisky včetně subjektivních (jen houšť!) názorů a hodnocení. Jen tak dál.
22.7.2009 20:50Jarda Marek@
Pochvala
Jelikož jsem členem pořádajícího klubu, nebudu mluvit o atmosféře, protože mi to nepřísluší, ale ty fotky Dane, jsou opravdu skvělé a já Ti za klub děluji. JardaPřidat komentář :
Jméno Email
Titulek komentáře
Komentář
Doplň kontrolní součet: šest a sedm